Sport
CFR Cluj - Sepsi OSK 0-1. Clujenii au fost dominati clar. Final dramatic

REZUMAT | CFR Cluj - Sepsi OSK 0-1. Clujenii au fost dominati clar. Final dramatic

Sepsi a dat lovitura in play-off-ul Ligii 1! Echipa lui Leo Grozavu a batut in premiera in Gruia, dupa ce a reusit sa se impuna cu 1-0.

Campioana Romaniei este in mare pericol sa rateze titlul in acest sezon, dupa ce a pierdut trei puncte mari, intr-un meci in care a tras un singur sut pe poarta, in prelungirile meciului.

Safranko a adus victoria oaspetilor, cu golul din minutul 42. CFR a jucat modest si putea sa piarda chiar la o diferenta mai mare, in conditiile in care Dumiter a irosit ocazii mari.

CFR Cluj: Sandomierski - Cr. Manea, Vinicius, Burca, Camora - Itu, O. Hoban, Sigurjonsson - C. Deac, Debeljuh, Gidea

Rezerve: Balgradean, Susic, Ben Youssef, Chipciu, Paun, V. Costache, B. Omrani, Rondon, Soares

Sepsi: Niczuly - Aganovic, Ninaj, Mitrea, Stefanescu - Fofana, Vasvari - Dumiter, Tortella, Paun - Safranko
Rezerve: Csiszer, Achahbar, Tincu, Purece, Tamas, L. Kovacs, L. Fulop, A. Dumitrescu, Collado

RECOMANDARI

Esti incepator la cazinou si nu stii ce sa joci?
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova