Sport
Florinel Coman a revenit pe teren dupa 4 luni. Primele declaratii

Cosmarul lui Florinel Coman (23 de ani) s-a sfarsit! Fotbalistul a fost introdus in minutul 70 in meciul cu Shakhter Karagandy, din turul doi preliminar al Conference League de pe Arena Nationala.

FCSB a invins, joi, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Sahtior Karagandi, din Kazahstan, in prima mansa a turului doi preliminar al Conference League.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Cordea, in minutul 38, cu un sut din afara careului.

FCSB: Vlad - V. Cretu, A. Cretu, Cristea, Radunovic - Morutan (Stoica '46), Ov. Popescu, Vina (Musi '46) - Cordea (Dumitru '90+1), Tanase, Oct. Popescu (F. Coman '71). Antrenor: Dinu Todoran

Sahtior Karagandy: Shatskly - Gabyshev (Kybyray '66), Khozin, Graf, Buivolov, Atanaskoski - Mitosevic, Mawutor (Tattybayev '78), Bakaev - Shikavka (Rustemovic '66), Najaryan (Omirtayev '59). Antrenor: Magomed Adiev

Cartonase galbene: Cretu '59, Ov. Popescu '88 / Mitosevic '24, Khozin '33

Meciul a fost arbitrat de cipriotul Vasilis Dimitriou, ajutat de Nikos Egglezou si Pavlos Georgiou.

Rezerva a fost Georgios Nikolaou.

Returul va avea loc saptamana viitoare.

RECOMANDARI

Esti incepator la cazinou si nu stii ce sa joci?
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova